Kalenteri
Joulukuu 2018
vk Ma Ti Ke To Pe La Su
48
 
 
 
 
 
1
Tapahtuma:16:30 Arvanmyynti
Pesonen  VUrpala ( KAKKU)
2
Peli:Kaarela 1
12:00-13:15
K-Kissat Bears-Pelicans Musta
Pelaajat paikalle 10:45Joel Teva (MV) Ukko Tarkkanen
49
3
4
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
15:00-15:50
Taitojäät (vapaaehtoinen)
Maksut: Kertamaksu 5 € tai kausimaksu 50 € syksy + 50 € kevä
5
Tapahtuma:17:00 Arvanmyynti
Kuhanen XOKiekonkeräysPojat paika
Harjoitukset:Sol Areena , 2 kaukalo
17:30-18:20
Jääharjoitus
Punainen - Musta
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
19:00-19:50
Jääharjoitus
Sininen - Valkoinen
6
7
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
15:00-15:50
Taitojäät (vapaaehtoinen)
Maksut: Kertamaksu 5 € tai kausimaksu 50 € syksy + 50 € kevä
8
Tapahtuma:17:00 Arvanmyynti
Keveri o
Peli:Ylöjärvi
12:30-13:30
Uplakers Oranssi-Pelicans Valkoinen
Pelaajat paikalle 1h 15min ennen ottelun alkuaRasmus Salmi mvNi
Peli:Ylöjärvi
13:45-14:45
Uplakers Valkoiset-Pelicans Valkoinen

Peli:Pajulahti
14:30-15:45
Pelicans Musta-IHK White
Pelaajat paikalle 13:15Joel Teva mv  Ukko Tarkkanen
9
Peli:Ylöjärvi
13:30-14:30
Uplakers Mustat-Pelicans Turkoosi
Pelaajat paikalla 12:15Joel Teva mvAnton Järvinen Otto P
Peli:Ylöjärvi
14:45-15:45
HC Nokia Oranssit-Pelicans Turkoosi
Pelaajat paikalla 1h15min ennen ottelun alkua
50
10
11
Tapahtuma:17:00 Arvanmyynti
Javanainen oVoziyany Kiekonkeräys Pojat paikalla
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
15:00-15:50
Taitojäät (vapaaehtoinen)
Maksut: Kertamaksu 5 € tai kausimaksu 50 € syksy + 50 € kevä
Harjoitukset:Mukkulan Ya
18:00-19:00
Saliharjoitus
Sisäliikunta varustus
12
13
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
18:30-19:20
Jääharjoitus
Sininen-Valkoinenoheinen 19:30-20:10
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
19:30-20:20
Jääharjoitus
Punainen-MustaOheinen 18:30-19:10
14
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
15:00-15:50
Taitojäät (vapaaehtoinen)
Maksut: Kertamaksu 5 € tai kausimaksu 50 € syksy + 50 € kevä
15
Tapahtuma:10:10 TOIMITSIJAVUOROT LAUANTAI 15.12.
Hoidamme kahden pelin toimitsijavuorot yhdessä Lukon kanssa. Pelit klo 10:10
Peli:Vierumäki 2 kaukalo
11:15-12:15
Lukko Y-Pelicans Valkoinen
Pelaajat paikalle 10:00Rasmus Salmi Hugo Helminen Niclas
Peli:Vierumäki
13:30-14:30
Lukko B-Pelicans Valkoinen
2x20 minkokonaisaika 60min
16
Peli:Vierumäki
12:40-14:00
Kiekko-Laser-Pelicans Turkoosi
Pelaajat paikalla 11:15Joel Teva mvAnton Järvinen Otto P
51
17
18
19
20
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
18:30-19:20
Jääharjoitus
punainen-mustaohienen 19:30-20:10
Harjoitukset:Sol Areena , 3 kaukalo
19:30-20:20
Jääharjoitus
sininen-valkoinenoheinen 18:30-19:10
21
22
23
52
24
25
26
Tapahtuma:16:30 Arvanmyynti
Kauppinen (KAKKU)Hyppönen VKiekonkeräys
Harjoitukset:Sol 2
16:30-17:50
Jääharjoitus

27
28
29
Peli:Isku areena
15:30-16:50
Pelicans P-H-Pelicans
Harkkapelit sekoitusjoukkuein Pelicans P-H:n kanssa, lisää tietoa tulossa myö
30
53
31
 
 
 
 
 
 

Linkki tilattavaan kalenteriin:  http://www.poxnet.fi/hockeypox/calendar/ical.php?cal=PelicansE1_3336
Kopioi osoite kalenteriohjelmaasi.  Lisää ohjeita