JuniorPelicans

Junior-Pelicans ry

Päijät-hämäläiset jääkiekkoseurat ovat 20.4.2016 perustaneet Junior-Pelicans rekisteröidyn yhdistyksen. Uusi seura toimii perustajaseurojensa kattojärjestönä, ja jäseninä ovat näin ollen seurat. Uusi seura tulee yhdistämään seurojen urheilutoimintaa, joten JuniorPelicans toiminnassa on mukana yli 1400 lisenssipelaajaa.

Uudessa seurassa ovat mukana Kiekkoreipas ry, Heinolan Kiekko ry, Nastolan Kiekko juniorit ry, Kanavan Pallo -80 ry, Pelicans 2000 Hollola ry, Vekin tuki ry ja Lahden Pelicans Oy.

Nykyiset seurat jatkavat toimintaansa paikallisesti vahvoina toimijoina osana Pelicans-tietä, tarjoten jatkossakin paikallista harrastus- ja kilpakiekkoa osana JuniorPelicans – kattojärjestöä.

JuniorPelicans tarjoaa pelaajilleen koko Päijät-Hämeen alueella pelaajapolun, joka mahdollistaa huippu-, kilpa- ja harrastustoiminnan lapsesta aikuisikään asti.

JuniorPelicansin visio on mahdollistaa jääkiekon harrastaminen kaikille yksilön taitotason ja motivaation mukaisesti omalla tasollaan ja tuottaa pelaajia kansalliselle ja kansainväliselle kärkitasolle asti.


Urheilutoiminnan vastuut

  • Urheilujohtaja (C1 - A): Herkko Koski 0440 552 122 herkko.koski(at)kiekkoreipas.fi
  • Valmennuspäällikkö (D1 - C2): Olli Mikkola 040 156 0055 olli.mikkola(at)heki.fi
  • Taitovalmentaja (E2 - D2): Jaakko Räty 044 337 9191 jaakko.raty(at)kiekkoreipas.fi
  • Junioripäällikkö (LKK - F1): Ville Ahvenainen 0440 821 995 ville.ahvenainen(at)naskijr.fi

Hallinnolliset vastuut

  • LAHTI: Toiminnanjohtaja Ari Suomalainen 050 375 0685 ari.suomalainen(at)kiekkoreipas.fii
  • NASTOLA/HEINOLA (LKK-D2): Junioripäällikkö Ville Ahvenainen 0440 821 995 ville.ahvenainen(at)naskijr.fi
  • HEINOLA/NASTOLA (D1-A): Valmennuspäällikkö Olli Mikkola 040 156 0055 olli.mikkola(at)heki.fi
  • HOLLOLA: Valmennuspäällikkö: Teemu Leppänen 040 708 4668 valmennuspaallikko(at)pelicans2000.fi
  • VÄÄKSY: Valmennuspäällikkö Jani Rantanen 040 554 5430 jani.rantanen(at)jfiles.fi

Hallitus 2017-2018

  • Jussi Salmela puheenjohtaja 0400 501 963 jussi.salmela(at)pp1.inet.fi
  • Markku Ahonen
  • Petri Rintala
  • Marko Helosaari
  • Jarmo Ala-Hemmilä
  • Petri Engman
  • Tomi-Pekka Kolu

   
Lisää uutisia
Kiekkoreipas ry
«  Kesäkuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Liity seuran jäseneksi
Kategoriat