Hallitus

Hallitus 2017-2018

Pekka Sipilä puheenjohtaja 0400-843 666 pekka.sipila(at)ppa.inet.fi
Tapani Alenius varapuh.joht. 0400-496 383 tapani.alenius(at)pyykkipoika.fi
Jussi Salmela varapuh.joht. 0400-501 963 jussi.salmela(at)pp1.inet.fi
Tomi Ahvenainen jäsen 0400-491 585 tomi.ahvenainen(at)gmail.com
Janne Laukkanen jäsen 040-554 4317 janne.laukkanen(at)pelicans.fi
Heikki Launiemi jäsen 050-551 7962 heikki.launiemi(at)kela.fi
Kaj Lindström jäsen 044-757 6206 lindstrom.kaj(at)gmail.com
Pekka Mantere jäsen 044-559 4244 p.mantere(at)phnet.fi
Marko Männikkö jäsen 050-527 6205 marko.mannikko(at)kotikone.fi
Jarmo Sopanen jäsen 040-753 8125 jarmo.sopanen(at)lahtiprecision.fi

Valiokunnat 2017-2018

Talousvaliokunta:
Tapani Alenius, Kaj Lindström, Marko Männikkö, Jussi Salmela ja Pekka Sipilä
Esittelijät: Toiminnanjohtaja, toimistopäällikkö

Valmennusvaliokunta:
Tomi Ahvenainen, Janne Laukkanen, Pekka Mantere ja Jarmo Sopanen
Esittelijät: Valmennuspäällikkö, taitovalmentaja

Valiokuntien tehtävänä on:

  1. valmistella vuosikokouksissa ja hallituksessa käsiteltäviä asioita hallituksen päätösten mukaisesti
  2. huolehtia vuosikokousten ja hallituksen päätösten toteuttamisesta
  3. suunnitella ja toteuttaa toimintaa omaan toimialaan kuuluvissa asioissa
  4. huolehtia tiedottamisesta omaan toimialaansa liittyvistä asioista
  5. pyrkiä aktivoimaan seuran jäsenistöä omaan toimialaansa liittyvään toimintaan

Valiokunnat voivat päättää sisäisestä toiminnastaan, kuitenkin siten että seuran hallitus vahvistaa valiokunnan tekemät oikeustoimet.


Hallituskummit

Kiekkoreippaan hallitus on käynnistänyt omalta osaltaan joukkueiden ja hallituksen välistä viestintää tukevan kummitoiminnan.

Kummitoiminnan tarkoituksena on:

  • Kullekin ikäryhmälle on nimetty hallituksen jäsen eli kummi.
  • Joukkueiden toivotaan ottavan kummin mukaan lähelle joukkueen toimintaa mm. mukaan sähköpostituslistalle. Mahdollisuuksien mukaan kummi osallistuu joukkueen kotipeleihin, seuraa harjoituksia ja osallistuu vanhempainkokouksiin.
  • Joukkueen kummilla ei ole joukkueessa erityistä roolia tai ”äänioikeutta” mutta joukkueen johtoryhmän jäsenet ja vanhemmat voivat olla yhteydessä omaan kummiinsa joukkuetta ja seuraa koskevissa asioissa.
  • Joukkueen kummi ei vastaa valmennuksesta, huollosta tai joukkueen johtamisesta. Näihin rooleihin on valittu joukkueessa omat vastuuhenkilönsä.

Kummitoiminnan tavoitteena on:

  • Lähentää joukkueen ja seuran välistä yhteistyötä. Kummitoiminnalla nopeutetaan joukkueen ja seuran välistä tiedottamista ja tarttumista yhteisiin kehitettäviin asioihin.
  • Toimia viestinvälittäjänä joukkueelta hallitukselle ja hallitukselta joukkueelle:
    • viestittää emoseuran ja joukkueen tavoitteiden mukaisesta urheilutoiminnasta
    • kuljettaa viestiä yhteisöllisyyden merkityksestä joukkueen urheilutoiminnalle ja muulle yhteiselle toiminnalle
    • viestittää seuran varainhankinnasta seuratason talkoissa joukkueenjohtajan tukena
    • kuljettaa viestiä joukkueiden varainhankinnasta (mm. hyvät käytänteet)

Kummit kaudella 2017–2018:

  • F1: Männikkö
  • F2: Alenius
  • Kiekkokoulu: Salmela, Mantere

   
Lisää uutisia
Kiekkoreipas ry
«  Lokakuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Kategoriat